Zabawki dla przedszkolaka – co zachwyci małych odkrywców?

prezent dla czterolatka. Zabawki dla przedszkolaka - pięciolatka

Wiek przedszkolny to taki okres, kiedy dziecko zdobywa  wysoki poziom samodzielności, jest żądne wiedzy i chłonie ją jak gąbka. Nie zdajemy sobie czasem sprawy jak duże znaczenie w tym okresie mają dobrze dobrane zabawki dla przedszkolaka. Trzylatek zadaje dużo pytań, jest gotowy na wiele naukowych doświadczeń i zabaw ruchowych. Mózg trzylatka jest w stanie pomieścić ogrom informacji, a pięciolatek lub sześciolatek wchodzi w okres nabywania kolejnych umiejętności, jak czytanie i pisanie. Zanim jednak opanuje tak ważne umiejętności, każde dziecko potrzebuje treningu. Wszystkie zabawki związane z kreatywnością, nauką nowych słów oraz wpływające na rozwój czynności motorycznych i manipulacyjnych mają ogromny wpływ na czas i sprawność wykonywanych zadań.

Wcielanie się w dorosłych i odgrywanie ról przez dzieci

Wiek przedszkolny wyróżnia nawiązywanie relacji z innymi oraz wchodzenie w różnego rodzaju interakcje. Dziecko na tym etapie edukacji nabywa ważne kompetencje społeczne. Naśladowanie innych, zwłaszcza dorosłych, czy odgrywanie zawodów to częste zabawy dzieci. Zabawy w kucharza, ślusarza, lekarza, nauczyciela, dentystę są najchętniej wybierane przez dzieci i wbrew pozorom wiele uczą. Wiele znanych marek, które wykonują bardzo solidne zabawki dla dzieci, zachęca do wcielania się w role z użyciem akcesoriów kształtujących ważne u dziecka umiejętności społeczne. Zestaw lekarza, Gabinet dentystyczny, Warsztat majsterkowicza, Drewniany stragan czy warzywniak to zdecydowanie zabawki dla przedszkolaka, które ułatwią nawiązanie relacji, a przy okazji zapewnią długą, kreatywną zabawę. Narzędzia są zabawkowe, ale wyglądają realistycznie, to świetna sprawa dla małego majsterkowicza.

Zabawy w kucharza – akcesoria kuchenne dla 3-latka, 4-latka czy 5-latka

Dzieci uwielbiają przebywać z mamą w kuchni i eksperymentować. Często wcielają się w postać kucharza, wykonując niezliczone, kreatywne potrawy. Aby zapewnić dziecku dobrą zabawę i dać możliwość wcielania się w ulubione role, warto postawić na zabawkę związaną z tym tematycznie, doskonałą na prezent dla przedszkolaka. Drewniana kuchnia marki Little Dutch to solidnie wykonana zabawka, która zachwyci trzylatka. Kuchnia w pastelowych kolorach to idealny prezent dla przedszkolaka. Kuchnia składa się z półek, piekarnika z drzwiczkami, metalowego zlewu z kranem, dwóch palników. Do zestawu dołączone są akcesoria: patelnia, garnuszek, rękawica kuchenna, 3 łyżki, solniczka i pieprzniczka. Tak wyposażona kuchnia bez wątpienia będzie doskonałym prezentem z okazji mikołaja i dla chłopca, i dziewczynki. Kuchnia posiada w składzie białe nóżki, które można zamontować, podnosząc kuchnię dla wyższego dziecka. Niezwykle wygodna i pięknie wykonana kuchnia będzie doskonałą propozycją zabawy, kiedy dziecko fascynuje się gotowaniem.

Fascynacja zawodem lekarza

Zawód lekarza bardzo inspiruje małe dzieci – na tyle, że wielokrotnie leczą swoje misie, mamę lub tatę, tak jak potrafią najlepiej. Aby mieć pewność, że dziecko będzie zadowolone, pozna narzędzia lekarza i rozwinie w zabawie potrzebne umiejętności, z całą pewnością warto postawić na drewno jako materiał wykonania oraz sprawdzony produkt.

Zestaw małego lekarza, drewniany od marki Small Foot / Legler to idealny, interaktywny zestaw dla dziecka. Zawiera on tubki maści, buteleczki, stetoskop, plastry samoprzylepne, pincetę, podkładkę do pisania, termometr. Wszystkie akcesoria zapakowane są w wygodnej do noszenia walizce.  Cały zestaw lekarza jest w kolorystyce czerwono-białej, w związku z tym przedszkolak poczuje się jak prawdziwy lekarz. Ten produkt to gwarancja dobrej, rozwojowej zabawy,  będzie doskonałym prezentem dla dziecka pod choinkę. Tak bogaty asortyment sprawi radość młodemu adeptowi sztuki lekarskiej, a przy tym nauczy nowych słów i pozwoli wcielić się w ulubiony zawód. Zestaw lekarza pozwala także przełamać lęki związane z wizytą u lekarza, pobraniem krwi, badaniami. Zabawka od Legler wygląda jak prawdziwy zestaw doktora i jest świetnym prezentem dla trzylatka.

Pokonywanie dziecięcych lęków

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo odważne, ale posiadają też sporo lęków. Większość z nich może mieć związek z tym, co nieznane albo sprawiające w jakiś sposób ból. Dzieci w młodszym wieku czują lęk przed wizytą u dentysty. Choć sam zawód je fascynuje i kochają słuchać o wyrywaniu zębów, same nie są gotowe na pierwsze tego rodzaju doświadczenia. Jak wiadomo, zęby się psują i niektóre z dzieci genetycznie posiadają uzębienie, które jest bardziej podatne na uszkodzenia, w  związku z tym, aby zapewnić dzieciom dobrą zabawę i przygotować pozytywnie na kontakt z dentystą, warto kupić zabawkę, która posiada takie właśnie funkcje.

Z pewnością Gabinet dentystyczny marki Plan Toys wpisze się na listę idealnych zabawek dla trzylatka, czterolatka czy pięciolatka. Ta edukacyjna zabawka zawiera sztuczną szczękę i narzędzia, które pozwolą sprawdzić się w roli dentysty. W trakcie zabawy dziecko może wyrwać zęba albo go naprawić. Całość łatwo nosi się ze sobą, bo narzędzia wkłada się do pokrowca, gdzie każda rzecz ma swoje miejsce. Zestaw dentysty dla dziecka to rozwój wyobraźni, umiejętności motorycznych. Zestaw młodego dentysty zachwyci trzylatka i w praktyce pozwoli przełamać lęk związany z własną wizytą u dentysty.

Nauka poprzez zabawę a zabawki dla przedszkolaka

Nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Nikt nie lubi nauki na pamięć ani czegoś, co wykonywane jest z przymusu, tak samo jest z dziećmi. Wiedza przekazywana w sposób wesoły, zabawowy przynosi szybkie efekty  i z pewnością sprawia radość. Mowa tu przede wszystkim o grach. Wiele z nich dostarcza wiedzy na temat świata przyrody, zdrowia, kolorów.

Gry dla dzieci to dobry prezent z okazji urodzin, mikołaja, na Gwiazdkę. Są one doskonałą okazją do spotkań rodzinnych czy towarzyskich, a przede wszystkim pozwalają rozładować trudne emocje, uczą zasad fair play, wygrywania i przegrywania. Gry dla dzieci są tak przygotowane, aby dziecko w trakcie zabawy rozwijało także inne umiejętności, takie jak myślenie logiczne, sprawność ruchowa, motoryka duża i mała. Gry logiczne to doskonała metoda na rozwój bardzo ważnej w życiu umiejętności, mianowicie myślenia logicznego. Dzieci kochają gry, dlatego warto zaproponować im niektóre z nich, na przykład: Gra ślimaki to mięczaki, Gra Kociaki Łobuziaki, Lisek Urwisek, Gra Mrówki, Gra rodzinna Balansujący Gołąbek lub Zestaw 9 gier w 1 od marki Legler. Takie gry i zabawki dla przedszkolaka to trafiony prezent pod choinkę dla dziecka, to wartościowy i niedrogi prezent dla trzylatka.

Puzzle i układanki magnetyczne dla przedszkolaka

Przedszkolaki uwielbiają układanki i puzzle, dlatego bardzo często korzystają z nich będąc w przedszkolu albo wieczorami w domu. Układanki dla dzieci mają różną postać, niektóre z nich są magnetyczne. Ukryte magnesy od zawsze cieszyły oczy dzieci. Układanki magnetyczne są bardzo praktyczne i niezwykle wygodne w użyciu. Tiger Tibre to marka, która w swej ofercie posiada kilka tematycznych układanek. Wygodne teczki to świetna propozycja dla najmłodszych. Magnetyczna teczka – W dżungli to doskonały prezent dla dziecka pod choinkę. Tło układanki składa się z trzech części, które tworzą  spójną całość, a dzięki dołączonym dwóm kompletom magnetycznych naklejek dziecko może układać niekończące się opowiadania. Bez wątpienia Magnetyczna teczka zapewni dobrą zabawę. Co najlepsze – naklejki można łatwo odklejać i zmieniać im miejsca.

Układanka magnetyczna marki Janod albo Melissa and Doug to kolejna propozycja na prezent dla dziecka. Wygodna plansza i wieczko pudełka, na którym można układać magnetyczne elementy to propozycja na prezent dla chłopca i dziewczynki. Magnetic book tych marek są przydatne w podróży. Magnetic book Janod Pojazdy to doskonała propozycja dla fanów motoryzacji. W trakcie manipulacji poszczególnymi elementami przy nakładaniu magnetycznych części powstaną wyjątkowe obrazy pojazdów takich jak: koparka, wóz strażacki i inne. Magnetyczne książeczki rozwijają dziecięcą wyobraźnię, budują wiedzę na temat pojazdów, ciała człowieka, pojazdów lub zwierząt.

Puzzle dla najmłodszych

Obok układanek magnetycznych dziecko zawsze chętnie sięga do naturalnej postaci puzzli, zwłaszcza w ulubionej tematyce zwierząt lub znanych książkowych postaci. Przy znanych postaciach pojawia się postać Pucia. Książki związane z życiem Pucia, jego rozwojem i rodziną zna prawie każde dziecko. Puzzle Pucio to świetna okazja do zabaw manipulacyjnych, motorycznych i to ze swoją ulubioną postacią. Dzieci przedszkolne bardzo lubią Pucia. “Puzzle Pucio. Co tu pasuje?” lub “Puzzle Pucio. Co tu nie pasuje?” to propozycja dla chłopców i dziewczynek.

Wśród znanych i lubianych przez dzieci puzzli znajdują się także drewniane puzzle sześcienne. Drewniane puzzle w postaci kostek rozwijają wyobraźnię, kreatywność, a przede wszystkim małe rączki dzieci. Puzzle sześcienne Farma i zoo od marki Legler to ciekawa propozycja dla dzieci na zabawę. Puzzle drewniane, puzzle w walizce to świetna propozycja na prezent dla trzylatka i okazja do kreatywnej zabawy oraz rozwoju potrzebnych umiejętności.

Podsumowując…

Wiek przedszkolny obejmuje trzylatka, czterolatka, pięciolatka i sześciolatka. Okres przedszkolny to okres nauki samodzielności i wielka chłonność wiedzy. Najbardziej zaangażowane w poznawanie świata są trzylatki, które zaczynają swoją przygodę z nauką. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Zabawki dla przedszkolaka, które związane są z tematyką lubianą przez młodych odkrywców świata, pozwolą na kreatywną zabawę i na pewno zachwycą każde dziecko. Znane marki produkujące zabawki z bezpiecznych surowców są gwarancją trwałości i wysokiej jakości zabawki. Little Dutch, Janod, Legler to tylko niektóre z marek, którym można zaufać. Dziecko w wieku przedszkolnym zachwyci to, co nowe, związane z poznawaniem, odkrywaniem oraz doświadczaniem. Dzieci mają wielką potrzebę ruchu, ale także manipulacji, kreatywności, wcielania się w role. Wiele drewnianych zabawek wpływa pozytywnie na rozwój integracji sensorycznej. Jeśli wybieramy zabawkę dla dziecka, oprócz atrakcyjności i trwałości postawmy także na aspekt edukacyjny, bo to bez wątpienia zaowocuje w przyszłości.

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dołącz do listy Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę, pozostaw swój prawidłowy adres e-mail poniżej.