Miękka książeczka do nauki liczenia 1, 2, 3... (Lilliputiens)

Rodzice, dziadkowie  i rodzice chrzestni często stoją przed dylematem zakupu najlepszego dla dziecka prezentu, nieważne czy to prezent na roczek, prezent dla dwulatka, upominek dla trzylatka czy też dla dziecka starszego. Pod uwagę brana jest cena, jakość oraz funkcjonalność zabawki. Zabawka wybierana jest zazwyczaj wedle wieku dziecka, choć ktoś, kto nie ma doświadczenia w prezentach dla dzieci ani nie posiada ich w bliskim otoczeniu, może mylnie dobrać zabawkę do wieku. Wybierając prezent dla dziecka, z całą pewnością warto o zabawce poczytać i zasięgnąć opinii innych rodziców. Wiele zabawek wybieranych jest z myślą o tym, aby towarzyszyły dziecku przez lata albo zostały przekazane z czasem młodszemu rodzeństwu. Istnieją zabawki stworzone w taki sposób, że mogą używać ich dzieci w różnym wieku i każdy znajdzie dla nich zastosowanie. Decydując się na zabawkę, która będzie towarzyszyć dziecku przez lata, dokonujemy dobrej inwestycji w rozwój dziecka.

Sprawdzone zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne to między innymi zabawki, które posiadają materiał kontrastowy albo różnorodną fakturę powierzchni do dotyku. Stanowią one doskonały pomysł na prezent dla rocznego dziecka. Do zabawek sensorycznych zaliczamy różnego rodzaju pluszaki szeleszczące lub posiadające wbudowany dzwoneczek, kostki sensoryczne, misie. Wbrew pozorom tego rodzaju zabawka, choć kupiona dla noworodka, będzie towarzyszyć dziecku przez kilka lat. Zdarza się nie raz i tak, że dziecko pokocha jedną z pierwszych lal albo przytulanek na tyle, że będzie towarzyszyć mu ona przez całe życie, aż wreszcie trafi do dziecka z kolejnego pokolenia. Przytulanki kontrastowe, te szeleszczące i szumiące, mają niesamowity wpływ na rozwój zmysłów u dziecka. Dodatkowo działają pozytywnie na emocje, ćwiczą małe rączki i sprawiają wiele radości. Przytulanki dla niemowląt to dobry pomysł na prezent, zawsze będą blisko dziecka, wspierając go w trudnościach przez kolejne miesiące bądź lata. Pod tym linkiem znajdziecie kreatywne zabawki kontrastowe .

Przytulanki szumiące od firmy Whisbear wyciszają dziecko, uspakajają i zapewniają spokojny sen. Zdrowy i spokojny sen dziecka od pierwszych dni życia to początek prawidłowego rozwoju i wspieranie w dużej mierze układu nerwowego. Prawidłowo rozwijający się układ nerwowy wpływa na emocje, rozwój zmysłów, koordynację  i z całą pewnością motorykę. Warto zainwestować w zabawkę, która od urodzenia przez długi czas będzie wspierać dziecko w jego  rozwoju.

Piłki sensoryczne dla dzieci

Piłki sensoryczne różnią się od zwykłych piłeczek przede wszystkim różnorodną fakturą powierzchni, kolorem. Ma to wpływ na dostarczanie wrażeń wzrokowych, a przede wszystkim dotykowych u dziecka, które prawidłowo stymulują zmysły. Piłeczki sensoryczne do Mom’s Care zapakowane są w zestaw, który składa się z pięciu różnych piłek. Piłeczki są kolorowe i posiadają różnorodne faktury do dotykania. Piłki Mom’s Care można turlać, rzucać, toczyć, a nawet zabierać do zabawy w kąpieli.

Piłeczki kontrastowe to pomysł na prezent dla niemowlaka, prezent na roczek, ale nawet upominek dla pięciolatka, który z całą pewnością dobrze ją wykorzysta ? Dzieci bardzo lubią piłki, a te, które posiadają dodatkowe funkcje, będą często wybierane w trakcie zabawy.

Piłki a terapia dziecięca

Do piłek sensorycznych zaliczają się również piłki gimnastyczne marki Togu. Piłki te są niezwykle wytrzymałe, bo potrafią udźwignąć wielki ciężar. Stosować można je od najmłodszych lat. Piłki gimnastyczne wykorzystywane są w terapii, na zajęciach fitness oraz zajęciach sportowych. Ze względu na ich funkcjonalność wspierają ciało na wielu płaszczyznach. Między innymi wzmacniają mięśnie grzbietu, poprawiają kondycję człowieka, wspierają kręgosłup, działają pozytywnie na zmysły, emocje, korygują wady postawy, usprawniają rozwój psychomotoryczny. Piłka gimnastyczna to jedna z najlepszych piłek, jaką można sprezentować dziecku na każdym szczeblu rozwoju. Ponadto dostępne są w kilku wariantach wielkościowych oraz kolorystycznych, dlatego dostosują się do wielkości przestrzeni oraz portfela kupującego.

Deska do balansowania i nie tylko

Innowacyjnym prezentem, który zachwyci dziecko i będzie wspierał jego rozwój, a do tego posłuży na lata, jest bez wątpienia deska do balansowania. Deska do balansowania marki Wobbel jest niezwykle stabilna, a od spodu pokryta filcem, co zapewni ochronę powierzchni, na której będzie użytkowana. Ta praktyczna zabawka zapewnia wszechstronny rozwój dziecka. Deska służy do balansowania ciała, dlatego można ćwiczyć równowagę. Poza tym dziecko może się bujać, huśtać, kołysać. W trakcie tego rodzaju zabawy dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym otrzymają najlepsze wsparcie, a te, których napięcie mięśniowe jest w normie, usprawnią rozwój motoryczny, uspokoją emocje. Deska do balansowania to doskonały prezent dla chłopca i dziewczynki, pokocha ją dziecko w każdym wieku.

Inne zabawki sensoryczne, takie jak sortery, magnetyczne kółka, klocki albo Bąbelki Dimpl, to także idealny pomysł na prezent pod choinkę. Sensoryczne zabawki to super prezent, bo to prezent innowacyjny. Sprawdzi się w każdym wieku, będzie cieszyć dziecko przez długi czas. Zabawki sensoryczne łatwo zabierać ze sobą i przechowywać, a mają ogromny wpływ na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach życia.

Magiczne klocki magnetyczne

Zdecydowana większość dzieci kocha zabawę klockami. Klocki drewniane są znane i kochane przez dzieci. Zestaw klocków Little Dutch to gwarancja jakości i doskonałych wrażeń estetycznych. Wraz z wiekiem dziecka zwiększa się zakres jego wyobraźni. Im starsze dziecko, tym konstrukcje będą większe, rozbudowane, a przede wszystkim nabiorą nazw. Dzieci manipulują klockami na różne sposoby, dlatego klocki drewniane to super pomysł na prezent pod choinkę. Dla młodszych dzieci z okazji pierwszych urodzin sprawdzi się Wózek z klockami od Little Dutch. Wózek może służyć do nabywania praktyki w chodzeniu i ćwiczeń równowagi przez dziecko, które stawia swoje pierwsze kroki. Ze względu na przestrzeń na wózku, dziecko może klocki łatwo porządkować, ucząc się przy tym tej cennej umiejętności. Dla dzieci kochających magnesy zdecydowanie najlepszym pomysłem na prezent będą Klocki magnetyczne marki Kooglo. Zestawy tych klocków bogate są w dużą ilość elementów, które można łączyć ze sobą za pomocą wbudowanych małych magnesów. Tutaj radości towarzyszy rozwój wyobraźni, także tej przestrzennej. Klocki magnetyczne przyciągną całą rodzinę, mają szerokie ramy wiekowe użytkowników. Poprzez zabawę klockami dziecko rozwija umiejętności motoryczne i manipulacyjne, rozwija swoją mowę i nabywa moc sprawczą do budowania tego, o czym zamarzy. Wymarzona zabawka dla dwulatka, trzylatka czy nawet czterolatka to właśnie klocki magnetyczne.

Układanki, sortery, a może puzzle dźwiękowe?

Dzieci bardzo lubią układanki, chętnie sięgają po drewniane układanki oraz puzzle dźwiękowe. Melissa & Doug posiada Układankę dźwiękową Pojazdy, Układankę dźwiękową Farma, Układankę dźwiękową Instrumenty. Układanka dźwiękowa Instrumenty oprócz tego, że zapoznane dziecko z nazwami instrumentów, ćwiczy prawidłowy chwyt poprzez specjalne uchwyty na poszczególnych częściach układanki, a także uczy logicznego myślenia i rozwija zmysł słuchu. Po nałożeniu elementu w odpowiednie miejsce, plansza wydaje dźwięk poszczególnych instrumentów. Zabawa daje moc radości, spełniając także swoje edukacyjne funkcje. Układanka dźwiękowa Melissa & Doug to dobry wybór w kwestii prezentu pod choinkę, z okazji pierwszych urodzin albo urodzin dwulatka. Doskonale będzie się nimi bawić i rodzeństwo, i jedynak przez dłuższy okres swojego rozwoju. Wraz z wiekiem sposób zabawy zawsze nieco się zmienia, dzięki rozwojowi wiedzy i kreatywności dziecka.

Zabawkowe pojazdy lubią chłopcy i dziewczynki

Choć zabawki pojazdy przypisuje się najczęściej chłopcom, to wbrew pozorom ciekawią także dziewczynki i często wybierane są przez nie spośród innych zabawek. Pojazdy od Bajo, Little Dutch, Plan Toys czy Legler pokocha dziecko w każdym wieku. Pojazdy to zabawka dla dwulatka, którą chętnie weźmie do ręki również sześciolatek. Kto by nie sięgnął po lawetę z czterema autkami, wywrotkę, królika w rajdówce lub auta ratunkowe? Zabawki samochody to sposób na rozwój koncentracji i kreatywności. Wyścigi samochodowe to zabawa dźwiękonaśladowcza, która aż się prosi o naśladowanie dźwięków poszczególnych pojazdów. Zabawki pojazdy to sprawdzony prezent na roczek i inne okazje.

Wózki dla lalek i inne praktyczne zabawki

Kochamy praktyczne zabawki. Mowa tu na przykład o wózkach dla lalek. Praktyczny prezent dla dziecka to wózek dla lalek, gdzie dostępne wersje kolorystyczne umożliwią zakup i dla chłopca, i dziewczynki. Wózki marek: Bajo, Little Dutch czy Legler to gwarancja wysokiej jakości zabawki. W przeciwieństwie do wielu innych wózków te wspomniane nie porysują podłogi dzięki gumowej osłonce na kołach, nic także w trakcie zabawy nie odpadnie. Niestety zabawki, których używa się często, mają tendencję do zniszczeń. Wózki, które są drewniane i markowe, dają poczucie  bezpieczeństwa, bo przy ich produkcji stawia się na wytrzymałość i jakość. Wózek, który jest stabilny i przylega mocno do podłoża, pomoże w nauce chodzenia. Wózek marki Little Dutch lub Bajo spełnia też rolę pchacza. Wózki dla lalek posiadają miękki materiał, kolorowy wzór oraz regulowaną rączkę, dlatego są praktyczną zabawką, która może towarzyszyć dziecku w szerokiej gamie zabaw – od stawiania pierwszych kroków po zabawę w mamę bądź w tatę. Można je zabierać ze sobą na spacery. Wózek dla lalki to super pomysł na prezent z okazji pierwszych urodzin, choć jest to też zabawka na lata.

Wózek dla lalek wiklinowy lagler
Wiklinowy wózek dla lalek

Reasumując…zabawka na lata…

Jeśli decydujemy się na zabawkę, którą dziecko będzie się bawić przez dłuższy okres czasu, to przede wszystkim warto postawić na wysoką. Ponieważ dzieci  szybko rosną, inwestycja powinna iść w kierunku wielopłaszczyznowego rozwoju. Zabawka, która ma być rozwojowa i służyć na dłużej, powinna spełniać kilka funkcji. Ważne, aby popatrzeć na zabawkę pod kątem dziecka, dla którego ma być prezentem. Zabawka na pewno posłuży na lata, jeśli będzie bliska dziecku, zapewni możliwość manipulacji, pole do kreatywnej oraz twórczej zabawy. Zabawki, które rozwijają zmysły, sprawdzają się zawsze, bez względu na wiek. Im więcej swobody i możliwości ma dziecko w zabawie, tym dłużej zabawka będzie atrakcyjna.

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *