Praktyczny prezent dla rocznego dziecka

Praktyczny prezent dla dziecka

Praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija

Zabawki to przedmioty, które skupiają uwagę dziecka, pozwalają na swobodne i radosne działania. Zabawki różnią się między sobą marką, materiałem, wielkością, kolorem, rodzajem. Na rynku zabawek pojawia się coraz więcej propozycji zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wybór zabawki ze sprawdzonego źródła. Mamy tu na myśli dokonywanie zakupów u sprzedawców. Jeśli polecają swoje produkty w kontekście rozwoju dziecka, to wiedzą, o czym mówią. Doskonale, jeśli rozwojową zabawkę dla chłopca i dziewczynki można zakupić u osób, które posiadają dzieci, pracują z dziećmi albo mają wykształcenie związane ze znajomością potrzeb czy rozwoju dzieci. Wymarzoną opcją są prezenty tworzone z pasją, wybierane w trosce o edukację dzieci poprzez zabawę.

Następnym ważnym elementem przy wyborze zabawki dla rocznego dziecka jest poświecenie uwagi na kwestie jakości oraz bezpieczeństwa. W sklepie www.MamaBamBam.pl znajdują się zabawkowe perełki. Nasza firma stawia na wysoką jakość, bezpieczeństwo, wieloaspektowy rozwój dziecka, ciekawy design i oryginalny charakter. Wszystkie produkty są niezwykle funkcjonalne. Bazujemy na znanych markach, które tworzą produkty z miłości do dzieci. Dla nas każde dziecko jest ważne. Stale się rozwijamy, aby wspierać rodziców i dzieci od narodzin po kolejne miesiące oraz lata życia dziecka, dostarczając najbardziej wartościowe produkty.

Skok rozwojowy dziecka = roczek. Jakie zabawki będą odpowiednie na tym etapie?

Roczne dzieci są na etapie dużych zmian rozwojowych, a idzie za tym manipulacja przedmiotami, nauka chodzenia, stanie w pionie, większa świadomość ciała, zapamiętywanie słyszanych słów oraz wypowiadanie pierwszych słów, odbiór bodźców zmysłami i większa reakcja na nie. Zabawki dla niemowląt i starszych dzieci muszą być bezpieczne, wykonane ze starannością  o drobiazgi, trwałe, a przede wszystkim stabilne. W wyborze prezentu dla rocznego chłopca pomoże znajomość jego zainteresowań, warto wybrać upominek, który oprócz elementu zabawy będzie wspierał rozwój kilku umiejętności. Odpowiednimi zabawkami będą te, które mają wpływ na rozwój zarówno motoryki małej, jak również motoryki dużej u dziecka. Przykładem zabawek doskonałych dla chłopców i dziewczynek na roczek są drewniane pojazdy dla dzieci: samochody, ciężarówki, samoloty, helikoptery, pociągi od marki Bajo, Brio, Janod, Lilliputiens, Like Konik albo Little Dutch.

Stonowane kolory są przyjazne dla dzieci, zabawki dostosowane do małych rączek, wykonane z trwałych materiałów, które wspierają rozwój motoryczny, sensoryczny, zachęcają do ćwiczeń ruchowych. Stawiając na produkty wysokiej jakości, w sklepie www.MamaBamBam.pl z pewnością można znaleźć praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija.

Zabawki sensoryczne dla roczniaka

Coraz częściej spotykamy się z określeniem “rozwój integracji sensorycznej”, pewnie dlatego, że nie tylko jest to popularny temat, ale też niezwykle istotny dla rozwoju umiejętności malca. Prawidłowy rozwój integracji sensorycznej wiąże się z reakcją dzieci na bodźce, które odbierają ze świata zewnętrznego. Przetwarzanie tych bodźców nie zawsze przebiega w sposób odpowiedni, dlatego tak istotne jest wspieranie rozwoju sensorycznego od najmłodszych lat. Stymulacja zmysłów ma wpływ na emocje dziecka, zachowanie, koncentrację, uwagę, koordynację ciała oraz inne aspekty, które zaowocują sukcesami w przedszkolu, a z czasem w szkole.

LILLIPUTIENS Ksiazeczka z mini pacynka wielofunkcyjna-Krolik dentystaWśród sensorycznych prezentów, które będą idealną zabawką z okazji świąt dla rocznej dziewczynki, warto wymienić Książeczki sensoryczne marki Lilliputiens z Przytulankami https://mamabambam.pl/sklep/miekka-ksiazeczka-sensoryczna-z-mini-przytulanka-paulette-szuka-swoich-kurczaczkow-lilliputiens/, Książeczki sensoryczne z pacynkami lub Książeczki sensoryczne od Mom’s Care, Książeczki sensoryczne “Dotykam i poznaję” od Wydawnictwa AWM, Kręgle sensoryczne, Bączek z kuleczkami – Główka Makówka od B. Toys, Bębenek z instrumentami – Parum Pum Pum od B. Toys, Rozkładany domek ze zwierzątkami od marki Lilliputiens, Bąbelki Dimpl od Fat Brain Toys, Piłki sensoryczne, Miękka miłka z nadrukiem Petit Jour Paris, Crocodile Creek lub Kubeczki Przyssawki od Fat Brain Toys. Praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija to z całą pewnością zestaw instrumentów albo miękkie klocki.

 

Miś szumiś Milo Popielaty FLOW AMSTERDAM
Miś szumiś Milo Popielaty FLOW AMSTERDAM

Wybierając sensoryczną zabawkę dla roczniaka, trzeba mieć na uwadze potrzeby dziecka. Kiedy na przykład chcemy, aby dziecko wzmacniało naukę chwytania czy ćwiczyło palce dłoni, to dobieramy taką zabawkę, aby w trakcie zabawy dziecko często manipulowało nią i chwytało w dłonie. Gdy ważne jest dla rodziców wyciszenie dziecka, to skupiamy się na pomocach, które można gnieść, ściskać, zabawkach szumiących, zabawkach do kąpieli. Tutaj idealnym prezentem dla niemowląt i roczniaków będzie na przykład Uspakajający szumiący Króliczek Popielaty Milo od Flow Amsterdam, Szumiący Królik Felcia, Gryzaki Geometryczne Zwierzątka od Mombella, Kostka Manipulacyjna Quubi od Fat Brain Toys, Termofor z Pestami Wiśni od Mom’s Care.

 

Świąteczny zawrót głowy a zabawka na latami

Czas świąteczny to czas wyjątkowy, ale choć jest czasem dla bliskich, to nie brakuje tu gonitwy po sklepach i szukania najlepszych prezentów. W Sklepie www.MamaBamBam.pl można znaleźć zabawkę dostosowaną do wieku dziecka, każdy rodzic może poznać jej walory wizualne i edukacyjne w bardzo łatwy i szybki sposób. Wymarzony prezent świąteczny to bez wątpienia taki, który sprawi, że oczy dziecka na jego widok będą błyszczeć niczym gwiazdy na niebie. Praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija to ten, który sprawi radość a jednocześnie posłuży dziecku do nauki oraz zabawy na wiele sposobów.

Idealny prezent gwiazdkowy dla roczniaka to ten, który jest łatwy w użyciu, rozwija ciekawość i kreatywność dziecka. Mając na uwadze zalety prezentu i walory edukacyjne, fantastycznym prezentem dla roczniaka, który cieszy i rozwija, będą drewniane klocki, a także układanki takie jak: Układanka sensoryczna z futerkiem od Melissa and Doug, Wózek z klockami różowy od Little Dutch, Przybijanka marki Bajo, Drewniana Piramida Błękitna od Little Dutch. Warto postawić na praktyczny prezent dla dziewczynki, czyli wybrać gwiazdkowy upominek, który posłuży na dłuższy czas, będzie w użyciu często, a nie tylko od święta. Godnym polecenia, a zarazem praktycznym prezentem są ręczniki bambusowe My Memi lub Layette, które osuszają skórę dziecka po kąpieli, otulają i są niezwykle przyjemne w dotyku, a co najważniejsze – bezpieczne dla alergików. Niezawodnym i sprawdzonym prezentem dla niemowląt i rocznych dzieci są z pewnością przytulanki. Niezwykle oryginalne Misie pluszowe dla dzieci na prezent to te od marki Bukowski.

albo Lalki dla chłopców i dziewczynek od Lilliputens czy Little Dutch. Przytulanki dla niemowląt i rocznych dzieci cieszą oko, rozwijają samodzielność, uczą troski i opieki nad innymi, pozwalają wcielać się w rolę.

Gdy mowa o przytulankach, które rozkochają w sobie dzieci, a do tego będą uczyć opieki nad innymi, można wskazać takie produkty jak: Miś Meli, Mój Pierwszy Miś Theodore, Lalka Jim, Lalka dzidziuś w koszyczku Aghate od Lilliputiens . Bo misie to najlepsi przyjaciele dziecka, a do tego ulubieni i niezawodni towarzysze zabaw.

Świąteczny prezent dla  rocznego dziecka, którym mogą bawić się wszyscy

Sortery, kostki edukacyjne, wózki dla lalek, instrumenty muzyczne  to zabawki, które „rosną wraz z dzieckiem”. Zarówno półroczne dziecko, roczne, jak i dwulatek z radością sięgnie po tę samą zabawkę. Niektórymi zabawkami można bawić się wspólnie z rodzeństwem, a najlepiej  rodzinnie. Sortery i kostki edukacyjne oraz kostki manipulacyjne wspierają nie tylko rozwój motoryki małej u dziecka, ale też wprowadzają dziecko w świat liter, liczb, uczą prostych działań matematycznych: klasyfikowania, dopasowywania elementów, zapoznają z kształtami oraz figurami. Kolorowe układanki czy kostki edukacyjne to praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija. Kostki edukacyjne i sortery wspierają rozwój procesów myślowych: przede wszystkim myślenie logiczne oraz myślenie przyczynowo-skutkowe, które na wyższych etatach rozwoju dziecka jest niezwykle ważną umiejętnością.

Wśród wartościowych produktów, którymi może bawić się całą rodziną, na pewno powinny znaleźć się: Klocki miękkie – zestaw duży miętowy B. Toys, Drewniany wózek dla lalek, Kostka edukacyjna dla niemowląt od Legler, Kostka edukacyjna wersja bez literek Zany Zoo B. Toys, Zestaw zabawek muzycznych Confetti Janod , Zestaw instrumentów muzycznych dla dzieci – muzyczny trójkąt od Legler. Stawiając na wyżej wymienione zabawki dla małych dzieci,  mamy pewność, że to inwestycja w rozwój dziecka nie tylko od święta. Tymi zabawkami można bawić się z całą rodziną i wykonać  na przykład pierwszy rodzinny koncert. Zestaw instrumentów muzycznych, którymi może bawić się wspólnie cała rodzina to bez wątpienia praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija.

 

Rozwój poprzez zabawę – to bardzo proste i przyjemne

Jak wiadomo – nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Im wcześniej dziecko złapie “bakcyla”, tym później chętniej będzie podejmowało nowe wyzwania i będzie czerpało radość z nauki, która może być przecież dobrą zabawą. Rozwój dziecka od najmłodszych lat jest gwarancją osiąganych sukcesów w starszym wieku. Niektórzy mówią, że małe dziecko powinno się tylko bawić i ma czas na naukę – dokładnie tak! Jednak podsuwanie roczniakowi atrakcyjnych zabawek, które dostosowane są do jego wieku, sprawiają radość, a przy okazji wspierają rozwój umiejętności to jest właśnie to!  Roczne dziecko w trakcie wesołej zabawy nieświadomie uczy się i wzmacnia swoje ciało – to bardzo proste!

Liczydło Little DutchJeśli małe dziecko nie nauczy się klasyfikowania przedmiotów, nie będzie bez przymusu poznawać kolory,  doświadczać zmysłami, rozwijać myślenie matematyczne czy logiczne, to jako starsze dziecko, już do tego zachęcane, a czasem i zmuszane, powie stanowcze: nie. Przy wyborze praktycznego prezentu warto kierować się sercem, a także intuicją. Najważniejsze przecież jest bezpieczeństwo dziecka, radość i prawidłowy rozwój. W pierwszych latach życia dziecka można tak wiele osiągnąć, tak wiele trudności pokonać i rozwinąć mocne strony, które będą dawać siłę i poczucie wartości. Drewniana Tablica manipulacyjna Farma, Drewniana tablica manipulacyjna Wóz strażacki od Lilliputiens, Liczydło drewniane Pure & Nature od Little Dutch  zdecydowanie okażą się wyjątkowym prezentem na roczek – tu rozwój poprzez zabawę jest pewnikiem.

 

 

Wymarzony prezent dla roczniaka a rozwój mowy

Czy możliwa jest zabawa i rozwój dziecięcej mowy jednocześnie? Zdecydowanie tak! Oczywiście największym i najlepszym pomysłem, by rozwijać mowę u dziecka, jest zakup książeczek. Doskonałą inicjatywą jest zakup układanek dźwiękowych. Książeczki dźwiękowe takie jak Interaktywna książeczka – odgłosy zwierząt od AWM albo Układanki z dźwiękami od Melissa and Doug zachęcają chłopca i dziewczynkę do naśladowania odgłosów zwierząt, nazywania ich, tworzenia różnych opowieści. Oryginalnym prezentem dla rocznego dziecka są interaktywne zabawki od Tiny Love takie jak: Mały Odkrywca Lew Leonardo, Mały Odkrywca Myszka Coco, Mały Odkrywca Królik Thomas. Wspomniane zabawki zachęcają do powtarzania słów, tworzenia prostych poleceń i towarzyszenia małym przyjaciołom w odkrywaniu świata, to praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który cieszy i rozwija. Co istotne zabawki onteraktywne – sprawiają, że każdy dzień jest wspaniałą przygodą.

 

Podsumowując…

Dziecko ucieszy się z każdej zabawki, bo jest to mała, wdzięczna istota, która kocha bezgranicznie. Jeśli mamy jednak na uwadze rozwijanie się małego dziecka, warto pamiętać o bezpieczeństwie, funkcjonalności zabawki, jej walorach edukacyjnych. Zabawka a zabawka to wielka różnica. Zabawka dla rocznego dziecka powinna być trwała i solidnie wykonana. Podarunek powinien cieszyć dziecko nie tylko od święta, ale wspierać rozwój każdego dnia, a przy tym dostarczać ciekawych doznań sensorycznych, wzmacniać pozytywne emocje, dbać również o zdrowie pod wieloma aspektami. W naszym sklepie znajdziesz wymarzony prezent dla dziecka. Będzie on z pewnością jedyny w swoim rodzaju i zatroszczy się o prawidłowy rozwój maluszka.

 

 

Share

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dołącz do listy Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę, pozostaw swój prawidłowy adres e-mail poniżej.