Naszyjnik Riley - Wisienki (Calico Sun)

Czas na pomysły na świąteczne upominki dla dzieci 6+ 🙂 Zastanawiasz się jaki prezent zadowoli sześciolatka? Nie wiesz, czy zabawki to dobry pomysł na świąteczny upominek dla pierwszoklasisty? A może szukasz czegoś oryginalnego dla ośmiolatka? Jeśli tak, to mamy nadzieję, że chociaż trochę pomożemy Ci w znalezieniu idealnej niespodzianki dla starszego dziecka i zaoszczędzimy Ci biegania w panice między sklepowymi półkami. Czytaj dalej, aby poznać nasze pomysły na bożonarodzeniowe prezenty dla starszaków.

Świąteczne prezenty dla 6latka

Dzieci w wieku sześciu lat interesują się praktycznie wszystkim. Ich rozwój przebiega dynamicznie, a nabyte wcześniej umiejętności pozwalają im już na swobodne poznawanie świata. A sześciolatki są go bardzo, bardzo ciekawe. Dlatego więc, wybierając prezent pod choinkę dla dziecka 6+, warto zadbać o to, aby taki upominek jeszcze bardziej zachęcał i pomagał dziecku w odkrywaniu otoczenia. Powinien też wspierać jego rozwój fizyczny i intelektualny, a także pobudzać kreatywność, wyobraźnię i zapewnić dobre przygotowanie do pierwszej wizyty w szkole. Super pomysłem będzie tez biżuteria dla dzieci lub zegarki dla dzieci !

W trosce o dobry rozwój motoryki warto sięgnąć po zabawki i gry, które zmuszają nasze dziecko do aktywności fizycznej. Może to być na przykład deska do balansowania, czy gra zręcznościowa Toss ‘n’ Score. Obie zabawki rozwijają zręczność, koordynację ręka – oko oraz wspomagają koncentrację. Jeśli chcemy wspierać u sześciolatka obszar intelektualny to dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju gry, łamigłówki i puzzle stymulujące pracę mózgu i wpływające korzystnie na kreatywność, logiczne myślenie i pamięć. W przygotowaniu do nauki w szkole pomogą oczywiście wszelkiego rodzaju artykuły plastyczne takie jak kredki, flamastry, stempelki i farby. Dzięki rysowaniu i malowaniu dziecko rozwija motorykę ręki i przygotowuje się do nauki pisania liter.

Prezenty pod choinkę dla dziecka 7-8+

Siedmio- i ośmiolatki to bardzo świadome maluchy, które często mają już swoje pierwsze pasje i zainteresowania, umieją jasno określić czego chcą i co lubią. Siódmy i ósmy rok życia to także czas, kiedy dziecko chętniej uczy się i poznaje coraz bardziej skomplikowane rzeczy. Dzieci w tym wieku często wysoko stawiają sobie poprzeczkę i wybierają zabawki, które wymagają od nich dużego skupienia i koncentracji. Dzieci w tym wieku to również już pełnoprawne szkolniaki, które chętnie sięgają po rzeczy pomocne w nauce.

Gry planszowe i łamigłówki to bardzo dobry pomysł na świąteczny upominek dla dziecka 7+ i 8+. Planszówki polepszają koncentrację, uczą przewidywania i myślenia strategicznego oraz współzawodnictwa. Dobrym pomysłem są też wszelkiego rodzaju zabawki w stylu “zrób to sam, takie jak na przykład klocki do konstruowania lub fascynujące eksperymenty. Warto w tym czasie postawić również na akcesoria przydatne przy nauce pisania, czytania i liczenia. Mogą to być różnorodne artykuły plastyczne wspierające naukę pisania, a także gadżety pomocne przy nauce liter, takie jak Gra SYLABYksiążka “Abecadło pod lupą” lub magnetyczna układanka  – Polski alfabet. W poznawaniu cyferek pomóc może książka “Nauka liczenia”.

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *