Zestaw sztućców dla dziecka - Królik Piotruś (Petit Jour Paris)

Jest takie znane powiedzenie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał’ i powiedzenie to odnosi się także do rozwoju umiejętności dziecka poprzez zabawki rozwojowe. Niektórzy twierdzą, że dzieci kiedy są małe, nie potrzebują zbyt wiele do zabawy,  a w związku z tym, że są małe, nie rozumieją wiele z tego, co chcemy im przekazać. Nic bardziej mylnego. Oczywiście mówiąc do dziecka, staramy się utrzymać kontakt wzrokowy, jeśli chcemy, aby i ono tak robiło. Dzieci biorą z dorosłych przykład i bardzo łatwo wpadają w naturalną powtarzalność pewnych zachowań, które zaobserwują na co dzień w swoim środowisku. Mówić do dziecka należy jasno, konkretnie i zrozumiale, ale nie znaczy to, że dorosły ma za każdym razem używać na przykład zdrobnień. To tak jak z nauką języka obcego przez dorosłego – zanim opanuje biegle język, osłuchuje się, wymawia poprawnie słowa i zapamiętuje. Tak samo jest z nauką mowy u dziecka.

Bardzo rozwijające są zabawy polegające na nazywaniu przedmiotów, na przykład gry memory. Zabawki rozwojowe tego rodzaju to bez wątpienia dobry pomysł na prezent dla rocznego dziecka. Gra Memory od marki Bajo to gra, która składa się z 36 bloczków z kolorowymi, bardzo realistycznymi ilustracjami różnych przedmiotów. Gra nie tylko rozwija koncentrację i uwagę dziecka, ale także zachęca do poznawania słów, rozwoju mowy i nauki poprzez zabawę. Często rodzice w przedszkolu lub w szkole otrzymują opinię o dziecku, w której zaznaczona jest konieczność pracy nad koncentracją, uwagą, bo dziecko szybko się rozprasza. Gra memo to początek rozwoju tej umiejętności, która jest niezwykle istotna w starszym wieku.

Rozwój mowy dziecka

Dziecięcą mowę można rozwijać od samych narodzin poprzez jakość słów, które kierujemy do dziecka, oraz  częstotliwość rozmów. Nie chodzi tu o zastanawianie się nad każdym słowem i ciągłe mówienie, ale o dobór słownictwa, co zaowocuje w przyszłości taką samą mową, jaką posiadają rodzice. Małe dziecko nie odpowie, ale słucha i słyszy to, co do niego kierujemy.

Z pewnością na rozwój mowy dziecka oraz kształtowanie wiedzy wpływa czytanie od najmłodszych lat. Na listę wspaniałych prezentów mikołajkowych dla chłopca lub dziewczynki z pewnością wpiszą się książeczki. Książki budują wiedzę o świecie, kształtują wyobraźnię, a także rozwijają procesy poznawcze. Odpowiednia książeczka dla noworodka i niemowlęcia to taka, która wykonana jest z materiału. Książeczki materiałowe i sensoryczne to także idealny prezent  z okazji Baby Shower, upominek dla niemowlaka czy też prezent dla rocznego dziecka. Książki sensoryczne mogą być kolorowe, kontrastowe i wpływają na rozwój zmysłów dziecka. W przypadku starszych dzieci rodzaj książeczek powinien się zmienić. Dla dziecka rocznego, dwulatka i trzylatka najlepsza będzie książka tekturowa. Wiele z nich dzięki bliskiej dzieciom treści pomaga pokonywać trudności, pokazuje sytuacje, które dotyczą najmłodszych, na przykład wypowiadanie pierwszych słów czy rezygnowanie z pieluszek, a tym samym nauka korzystania z nocnika.

Czas na wspomnienia – album pierwszego roku życia dziecka

Na prezent z okazji chrzcin, narodzin dziecka czy z okazji Baby Shower doskonałym pomysłem będzie zakup Albumu pierwszego roku życia dziecka. Album pierwszego roku to doskonała pamiątka i powrót do uroczych chwil z maluszkiem. Zawiera on miejsce na wpis metryczki, ramki na zapisanie ważnych z życia wydarzeń,  a nawet drzewo genealogiczne, które można przygotować. Dziecko bardzo szybko się zmienia, a chwile bywają ulotne, dlatego warto je zapisać i zapamiętać na dłużej.

Wyjątkowym prezentem z okazji mikołaja dla przyszłej mamy oraz z okazji narodzin dziecka będzie personalizowana tablica „Moje małe wielkie kroki”. Dla chłopca w kolorze niebieskim, a dla dziewczynki w kolorze różowym. Można na niej zapisać ważne wydarzenia z życia dziecka, a nawet nadrukować pierwsze zdjęcie maluszka. Tablice są tak estetycznie wykonane, że stanowią doskonałą ozdobę ściany w domu. Nie są to typowe zabawki rozwojowe, ale raczej pamiątka, która pozwoli utrwalić piękne chwile z ścieżki rozwoju dziecka

Prezent na narodziny dziewczynki
Prezent na narodziny dziecka – tablice „moje małe wielkie kroki”

Samodzielność buduje się od najmłodszych lat

Niezwykle istotnym aspektem rozwoju jest samodzielność dziecka, a w tym pomocne są kreatywne zabawki rozwojowe i sprawdzone akcesoria. W obecnych czasach obserwuje się wyręczanie dziecka zamiast wspierania go w procesie zdobywania samodzielności. Ćwiczenia samodzielnego jedzenia, ubierania się i wykonywania innych czynności to także ćwiczenia logicznego myślenia, rozwój motoryczny dziecka, kształcenie kreatywności. Młody człowiek największą radość będzie czerpał z czegoś wtedy, kiedy samemu uda się coś osiągnąć.

Dla rocznego dziecka odpowiednie będą zestawy naczyń, które zachęcą niejadka do jedzenia i do samodzielności podczas posiłków. Zestawy naczyń albo zestawy do jedzenia dla dzieci posiadają motywy znanych postaci z bajek, co bez wątpienia spodoba się najmłodszym. Na uznanie zasługują zestawy naczyń dla dzieci Beaba, Miniland, Petit Jour Paris, For Little Fingers, a także naczynia z litego drewna. Komplet naczyń Beaba to doskonały prezent dla roczniaka, bowiem zestaw składa się z talerzyka, miseczki, kubka oraz łyżki treningowej. Całość jest nie tylko bardzo starannie wykonana, ale posiada zaokrąglone kształty i miękkie brzegi. Zestaw jest bardzo ergonomiczny, a przyssawki sprawiają, że jedzenie staje się przyjemnością i nie wysypie się w trakcie posiłku. Komplet naczyń można myć w zmywarce, co zapewni wygodę oraz odpowiednią higienę. Komplet  Beaba dostępny jest w dwóch kolorach, odpowiednich dla chłopca i dziewczynki.

Rozszerzanie diety dziecka – niezbędne akcesoria

Przy rozszerzaniu diety i nauce picia doskonale sprawdzą się kubki oraz bidony. Korzystanie z kubków i bidonów to nie tylko nauka samodzielności, ale także odpowiednie nawadnianie organizmu i uczenie tego dziecka od najmłodszych lat. Używanie kubków i bidonów to również naturalne ćwiczenia narządów mowy. Na rynku produkcyjnym dostępnych jest wiele modeli. Zdecydowanie warto postawić na jakość. Odpowiedni kubek i bidon dla dziecka zapewnią marki: Beaba, B.Box, Maison Jour Paris, Skip Hop oraz  Crocodile Creek. Butelka z rurką od Crocodile Creek to produkt, który można myć w zmywarce. Sprawdzi się ona na spacerze lub w podróży, będzie towarzyszem w przedszkolu czy szkole. Butelka ma motyw, który zachwyci fanów dinozaurów. Kolorowy kubek wykonany został z trwałych surowców, jest bezpieczny dla dziecka, a także funkcjonalny i wytrzymały.

Dzieci uczą się najlepiej od dorosłych

Dzieci to doskonali obserwatorzy i urodzeni naśladowcy dorosłych. Trzylatki doskonale wcielają się różne role społeczne. Często już roczne dziecko będzie towarzyszem w trakcie przygotowania wypieków czy posiłków w kuchni.

Wspaniałym i praktycznym prezentem z okazji pierwszych urodzin będzie Kitchen Helper. Z perspektywy wzrostu rodzica wszystko widać zupełnie inaczej, więc dzięki takiemu prezentowi maluch może poznać zwyczaje obowiązujące w kuchni. Poprzez obserwację i pomoc dorosłym w przygotowaniach  dziecko pozna wiele słów, nauczy się zasad korzystania ze sztućców. Dziecko pod opieką dorosłych nabędzie wiele przydatnych umiejętności, takich jak: krojenie, mieszanie, szatkowanie, obieranie. Takie umiejętności niezwykle kształtują procesy poznawcze, rozwijają zmysły dziecka, uczą myślenia, rozwijają czynności motoryczne i samodzielność. Kitchen Helper to pomocnik nie tylko dziecka, ale i mam, które pozostawione same z maluchem mogą swobodnie wykonać wiele kuchennych prac. Jest to na pewno doskonały prezent dla dziecka w różnym wieku. Zachwyci, sprawi radość i nauczy wielu potrzebnych w życiu umiejętności. Kitchen Heleper to gwarancja bezpieczeństwa dziecka w trakcie kuchennych rewolucji.

Rozwój umiejętności muzycznych poprzez zabawki rozwojowe

Zdecydowana większość dzieci lubi muzykę, tańce i śpiew. Te dzieci, które wykazują mniejsze zainteresowanie muzyką albo dźwiękami, mogą mieć zaburzenia słuchowe albo są wrażliwe na bodźce słuchowe. Rozwój słuchu jest ważny przy odbiorze różnych bodźców, które docierają do dziecka ze świata zewnętrznego. Otaczająca nas przyroda, osoby wokół, przestrzeń, w której przebywamy – wszystko to dostarcza ogromną ilość dźwięków.

Aby zapewnić dziecku rozwój zainteresowań muzycznych i wpłynąć pozytywnie na rozwój sensoryczny, warto zakupić instrumenty muzyczne. Instrumenty muzyczne dla dzieci są kolorowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Te, które wyprodukowane są z drewna, będą solidne i trwałe. Instrumenty muzyczne dla dziecka, które zaciekawią i wprawią w dobry nastrój, to na pewno: marakasy, keyboard, ukulele, tamburyn, deszczownica, muzyczny trójkąt i inne.

Jeśli chcemy, aby instrumenty znajdowały się w jednym miejscu, a zarazem chcielibyśmy postawić na różnorodność, to warto zainwestować w profesjonalny zestaw muzyczny. Muzyczny stolik od marki Legler to gwarancja dobrej zabawy, a przy tym rozwój słuchu, umuzykalnienie dziecka. Muzyka rozładowuje emocje, wpływa pozytywnie na odprężenie. Zestaw składa się z cymbałków, trójkąta, bębenka oraz talerza. Zabawka jest bezpieczna dla dziecka, rozwija jego umiejętności muzyczne. Wykonana z najwyższej jakości drewna, będzie towarzyszyć dziecku przez lata. Muzyczny stolik to idealny prezent pod choinkę. Nie zajmuje dużo miejsca i będzie wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Podobnie bębenek z instrumentami marki b.toys.

A więc jak nauczyć maluszka samodzielności?

Reasumując, dziecko już od najmłodszych lat rozwija się i kształtuje umiejętności, które są bardzo potrzebne w dorosłym życiu i na poszczególnych etapach edukacji. Opiekunowie to najlepszy wzór i pomoc jednocześnie. Dzieci to obserwatorzy, którzy doskonale sprawdzą się w roli towarzyszy podczas wykonywania codziennych czynności. Warto wspierać u dziecka samodzielność, mowę, rozwijać umiejętności muzyczne, motoryczne, sensoryczne. Dostarczenie odpowiednich zabawek i produktów wartościowych marek pomoże w przyjemny i naturalny sposób zdobyć wiele umiejętności. Dziecko to klejnot, który od urodzenia trzeba szlifować. Nie ma nic bardziej cennego niż bezwarunkowa miłość, która tak pięknie przy nas trwa. Zabawki rozwojowe mają nas w tym okresie wspierać.

Może Ci się również spodobać...

Pałąk edukacyjny - BabyGym Little Goose (Little Dutch)

Leżenie na brzuszku – dlaczego jest tak ważne dla niemowlaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *